Start Baza wiedzy Postawa i kręgosłup Rozważania o rwie kulszowej
Rozważania o rwie kulszowej

Rozważania o rwie kulszowej, migrenie i chorobach kręgosłupa.


Jak pokazuje doświadczenie (52 lata pracy w zawodzie), jeśli leczenie rwy kulszowej przez dłuższy okres jest nieskuteczne, należy zwrócić uwagę na stawy krzyżowo-biodrowe. Wtedy można odkryć, że jeden ze stawów krzyżowo-biodrowych (albo obydwa) są zablokowane. W takim przypadku należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty dla leczenia upomnianej dolegliwości. Równocześnie z zablokowaniem stawów krzyżowo-biodrowych stwierdza się podczas badania pozorna nierówność kończyn dolnych. Więc, terapeuta dąży do odblokowania stawu krzyżowo-biodrowego i likwidacji pozornej nierówności kończyn dolnych. Po takim leczeniu jest możliwa reakcja pozabiegowa w postaci nasilenia się bólu w kręgosłupie. Najczęściej reakcja pozabiegowa trwa od 1 do 3 dni. Po tym okresie przy odpowiednim wykonaniu zabiegu ból ustępuje i pacjent wraca do zdrowia. Obowiązkowym elementem leczenia opisanej rwy kulszowej jest trening mięśni dna miednicy. Metodę jego wykonania terapeuta naucza każdego pacjenta.


Po dwóch tygodniach treningu mięśni dna miednicy pacjent jest poddawany kontroli i korekcie pozostałych negatywnych objawów i wraca do zwykłego trybu życia. Dość często w parze z tymi objawami występują bóle głowy, które mają charakter migrenowy. Równocześnie z ustępowaniem rwy kulszowej lub bólu w kręgosłupie, takoż zanikają ataki migrenowe. Zdarza się, że pacjent skarży się na zdrętwienie stopy, czy całego podudzia. Wtedy musimy zbadać stawy śródstopno-paliczkowe i międzypaliczkowe odpowiedniej stopy.

Dość często odkrywamy zablokowanie upomnianych stawów. Wtedy wykonujemy manipulacje odblokowania tych stawów, co skutkuje ustępowaniem zdrętwienia odpowiedniej powierzchni kończyny dolnej.
Wykonanie tych zabiegów wybitnie zmniejsza okres trwania rwy kulszowej czy bólu w kręgosłupie.  

 

News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |