Start Baza wiedzy Postawa i kręgosłup
Postawa i kręgosłup
Świeże powietrze

Piękne rośliny domowe oczyszczające powietrze
Domy i budynki biurowe są zbudowane i przekształcone lepiej niż to było wcześniej dla oszczędzania energii. Ale likwidacja przeciągów oznacza zatrzymanie groźnych chemikaliów, jak benzen i formaldehyd, które uwalniają wiele rzeczy, od dywanu do mebli z prasowanego drewna. Czyszczenie produktów w domu i biurze też może wydzielać chemikalia, włączając amoniak i chlorowane rozpuszczalniki.
Długotrwale wdychanie chemikaliów, podobnych do powyższych może wywołać bole głowy, podrażnienie krtani, zatory, nawet raka. Agencja ochrony środowiska USA obecnie stopniuje domowe powietrze wśród pięciu największych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia. Gorzej jest w zimie, gdy więcej czasu spędza się w domach i biurach.

Więcej…
 
Sen

Czy sabotujecie wasz sen?

Po maratonie spotkań w pracy czy zwalczaniu innych trudności, wyda się niemożliwym cieszyć się ośmiogodzinnym błogim snem. Ale te trudne czasy mogą nastąpić, gdy my naprawdę potrzebujemy wypoczynku, stąd skąpienie się snu właściwie zrobi bardziej trudnym panowanie nad stresem. Więc przestań rzucać się i obracać się. Mamy najlepsze porady jak osiągnąć dobry nocny sen nawet w stanie stresu.

Rytm czasu na sen – wasz plan działania.

  • · Nie pracuj w łóżku, czy nawet w sypialni. Zmiana prześcieradeł i poduszek na biurko zrobi bardziej trudnym postrzegać sypialnię jako miejsce spoczynku. Stanowcze wyrzucenie laptopu, telefonu, i każdego innego technologicznego urządzenia jest dobrym działaniem przed snem. Sztuczne światło wychodzące z tych gadżetów może spartaczyć naturalne cykle snu ciała.
Więcej…
 
Rozważania o rwie kulszowej

Rozważania o rwie kulszowej, migrenie i chorobach kręgosłupa.


Jak pokazuje doświadczenie (52 lata pracy w zawodzie), jeśli leczenie rwy kulszowej przez dłuższy okres jest nieskuteczne, należy zwrócić uwagę na stawy krzyżowo-biodrowe. Wtedy można odkryć, że jeden ze stawów krzyżowo-biodrowych (albo obydwa) są zablokowane. W takim przypadku należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty dla leczenia upomnianej dolegliwości. Równocześnie z zablokowaniem stawów krzyżowo-biodrowych stwierdza się podczas badania pozorna nierówność kończyn dolnych. Więc, terapeuta dąży do odblokowania stawu krzyżowo-biodrowego i likwidacji pozornej nierówności kończyn dolnych. Po takim leczeniu jest możliwa reakcja pozabiegowa w postaci nasilenia się bólu w kręgosłupie. Najczęściej reakcja pozabiegowa trwa od 1 do 3 dni. Po tym okresie przy odpowiednim wykonaniu zabiegu ból ustępuje i pacjent wraca do zdrowia. Obowiązkowym elementem leczenia opisanej rwy kulszowej jest trening mięśni dna miednicy. Metodę jego wykonania terapeuta naucza każdego pacjenta.

Więcej…
 


News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |