Telefony

Niebezpieczeństwo używania telefonów komórkowych

Telefony komórkowe  stały się częścią naszego codziennego życia, więc dobrze jest wiedzieć, jakie niebezpieczeństwo stanowią one dla naszego zdrowia. Oto kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, jeśli koniecznie musimy ich używać 24 godziny na dobę.
Telefon komórkowy jest dwustronnym mikrofalowym radiem, ciągle wysyłającym i odbierającym sygnały przez swoje symetryczne anteny.  Kiedy jest włączony i nosisz go przy sobie, czy używasz, jeśli anteny są zwrócone w stronę twojego ciała, sygnały  aby dotrzeć  od telefonu do najbliższej stacji bazowej i z powrotem przechodzą przez ciało.  To znaczy, że nasze ciała są nieustannie wystawione na promieniowanie. Kiedy odbierasz telefon lub dzwonisz trzymając go przy uchu, wywołuje on mierzalną zmianę w aktywności mózgu.  Naukowcy nie mówią, że to wskazuje, iż sygnały uszkadzają mózg,  ale  unikają również stwierdzenia, że sygnały te są nieszkodliwe.

W maju tego roku,  31 ekspertów-doradców Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)  prawie jednogłośną decyzją  zaskoczyło pięćiomiliardowy świat użytkowników komórek stwierdzeniem, że częstotliwość radiowa i promieniowanie elektromagnetyczne są „potencjalną” przyczyną raka mózgu. Promieniowanie mikrofalowe z komórek powiększa listę dobrze zbadanych przyczyn wywołujących raka,dołączając do takich czynników, jak spaliny, niektóre pestycydy, ołów, kawa i niewłaściwie przechowywane warzywa. (Uwaga od wydawcy biuletynu: Już wiemy, że promieniowanie może zniszczyć wibracje w pastylkach cukrowych).

Oto kilka sugestii dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w czasie używania telefonów komórkowych:

1.  Najbardziej bezpiecznym sposobem korzystania z komórek jest wysyłanie sms-ów, a nie wykonywanie rozmów.
2.  Jeśli rozmawiasz przez telefon, używaj słuchawek i mikrofonu przyczepionego do komórki.
3.  Rozmawiaj krótko, a do dłuższych rozmów używaj telefonu przewodowego albo telefonu stacjonarnego.
4.  Nie używaj telefonu bezprzewodowego, ponieważ promieniowanie z nich nie jest wcale mniejsze niż promieniowanie z komórek.
Możesz znaleźć więcej informacji na temat komórek na stronie internetowej organizacji Environmental Health Trust www.ehtrust.org

 

News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |