inne
Włosy

Czy gubicie swoje włosy?Z około 100,000 do 150,000 włosów na głowie wypadanie około 50-100 codziennie jest normą. Jednak, jeśli widzicie łysinę czy dużo cienkich, to możecie doświadczyć utraty włosów (łysina). Przyczyn utraty włosów jest wiele. Kiedy zaczyna się nagła utrata włosów, przyczyną może być choroba (wielka operacja, wysoka gorączka, ostra infekcja, czy nawet grypa), uboga dieta i żywienie (dieta biedna w białko i żelazo czy głodowa dieta prowadząca do utraty wagi od 15 funtów, lub więcej), zalecania medyczne (przy leczeniu stawów, depresji, dny, serca, nadciśnienia, jaskry, wrzodów, choroby Parkinsona czy wysokie dawki witaminy A), hormonalne zmiany i brak równowagi przy ciąży, porodzie, przerwaniu brania pigułek antykoncepcyjnych czy początek menopauzy.  

Jeśli wypadanie włosów jest stopniowe, staje się bardziej zauważalne z każdym rokiem, osoba może mieć dziedziczną utratę włosów lub łysienie androgenowe. Ten rodzaj utraty włosów jest znany, jako męskie/damskie typowe łysienie jest najbardziej powszechny. Ono może być pierwszą oznaką choroby. Blisko 30 chorób jak tarczycy, cysty jajników, anemia, grzybica głowy, zaburzenia odżywiania powodują utratę włosów. Lecząc specyficzne choroby, możemy zatrzymać utratę włosów czy odwrócić. Inne przyczyny utraty włosów włączają radiację i chemoterapię przy leczeniu raka, stres (tzn doświadczania przykrych wydarzeń, jak śmierć kochanej osoby, rozwód), brak odpowiedniego snu.   

Następująca stosowana pielęgnacja włosów powoduje wypadanie, wysychanie włosów:

•    Częste lub niewłaściwe użycie stylizujących produktów z ostrymi składnikami - produkty dla odbielania, stale, barwniki, relaksery, żele i spreje (Staraj się ich unikać);
•    Codzienne mycie i formowanie (Zamiast tego, zostaw mycie włosów na każdy 2-3 dzień dla właściwej regulacji naturalnych olejków włosów.);
•    Częste używanie takich urządzeń jak lokówka, suszarka i żelazka (do prostowania włosów) z wysoką temperaturą, (która gotuje wodę w cebulce włosa. Lepiej wysusz włosy i za brakiem czasu użyj suszarki oszczędnie nastawionej na „ciepło” a nie na „gorąco”);  
•    Stylizacja włosów, co naciąga włosy jak ciasne kucyki, warkocze, tasiemki;
•    Za dużo czesania czy szczotkowania (100 czy więcej razy dziennie)
•    Użycie wsuwek, zacisków, gumowych taśm, zaciskających włosy ciasno (Zamiast użyj gładkich okrągłych wsuwek i taśm z tkaniny, pasującej luźno.);
•    Szczotkowanie i czesanie mokrych włosów, (które 3 razy słabsze i podatne na złamanie, zamiast delikatnie wysusz ręcznikiem i rozplątaj włosy grzebieniem, a potem szczotkuj suche włosy tylko raz lub dwa rano czy wieczorem dla stymulacji krążenia w skórze głowy.);
•    Branie gorącego prysznica, który usuwa ochronny olej z włosów (Zamiast bierz tylko lekko cieplejszy prysznic niż temperatura ciała.).

Stosując ziołowe olejki do włosów jak kokos, oliwka, migdał czy porzeczka, można zwiększyć rozciągliwość włosów, redukować kędzierzawość, zapobiec uszkodzeniu włosów, utworzyć ochronną warstwę dla trzonów włosów. Nawilżaj olejem (pokryć i uszczelnić cały trzon, zapobiec wysychaniu), formuj i odżywiaj aminokwasami, tłuszczem, witaminami i minerałami. Dalej, dodając olejek eteryczny, jak z cedra, tymianku, lawendy czy rozmarynu do tych olejków, dalej stymulować rost włosów, zwiększając krążenie w skórze głowy. Skoro nie jest zalecane stosowanie olejków bezpośrednio na skalp, stosuj na włosy po dodaniu kilka kropli olejków eterycznych do podstawowych olejków.                

W jednym z badań, codzienny masaż z olejkiem eterycznym rozmarynu, tymianku, lawendy i cedra w podstawowej mieszance z simonsji i nasion winogrona pokazano większy rost w jednej z grup po 7 miesiącach, niż w drugiej grupie, gdzie używano tylko nośny olejek. W drugim badaniu opublikowanym w Magazynie Dermatologii, Japonia, u 20 z 23 ludzi, stosujących sok cebuli na włosy głowy dwukrotnie na dzień widziano odrost włosów za sześć tygodni.

Badania w Magazynie Alternatywnej i Komplementarnej Medycyny, USA, informują, że rost włosów polepsza się u mężczyzn, co brali wyciąg zioła Saw Palmetto codziennie. Niektóre badania pokazują, że ten ziołowy dodatek może być równie efektywny jak stosowany lek Finasteride, dla leczenia utraty włosów, bez jego pobocznych działań. Męski i damski wzorzec łysienia był łączony z przemianą męskiego hormonu testosteronu do DHT (dihydrotestosteron); Saw Palmetto przerywa tworzenie DHT. W innym badaniu, 100% ludzi, którzy dodawali Methylsulfonylmethan (zwyczajnie występujący w mleku krowy i liściastych warzywach), który pomaga w produkcji keratyny (proteina włosa) pokazały redukcję utraty włosów i zwiększenie rostu już po sześciu tygodniach.

Porady o zdrowych włosach:
•    Trzymaj stres pod kontrolą, biorąc lekcje po zarządzaniu stresem, jogę, spędzaj więcej czasu z bliskimi, (tańcz, słuchaj cichej muzyki i najważniejsze, stosując adekwatny sen).    
•    Stosuj zrównoważoną dietę z owoców, warzyw, protein, (Kiedy organizm nie dostaje dostatecznie protein, to dawkuje proteiny, wyłączając rost włosów), żelazo, kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, witaminy, osobliwie witaminę A, C (dla rozwoju kolagenu, który otacza łodygi włosów), witaminę E (dla odżywiania uszkodzonych włosów), B-kompleks witamin i minerałów.

1.    Kilka najlepszych odżywek: Orzech – bogaty w kwasy Omega-3 i Omega-6, biotyna i witamina E, Witaminy B i miedź;                

2.    Słodkie ziemniaki i marchew (Witamina A);

3.    Jaja—duże źródło protein, Witamina B12, kwas Omega 6 i kluczowe minerały – cynk, selenium, siarka i żelazo;             

4.    Szpinak i liściaste warzywa, jak brokuły, jarmuż i boćwina są bogate w żelazo, beta-karoteny, kwas foliowy i witaminę C;  


5.    Soczewica jest pełna protein, żelaza, cynku i biotyny;  

6.    Grecki jogurt jest bogaty w przyjazne dla włosów proteiny, witaminę B5, witaminę D czy niskotłuszczowy jogurt lub mleko, które są takoż dużym źródłem protein serwatki i wapnia, minerałów ważnych dla wzrostu włosów;     

7.    Borówki, kiwi i truskawki są bogate w witaminę C;         

8.    Zielony groszek jest dobrym źródłem żelaza, cynku i witamin grupy B.

Sources:
http://www.aad.org/dermatology-a-to-z/diseases-and-treatments/e---h/hair-loss/who-gets-causes.
http://www.vogue.in/content/oiling-really-good-your-hair.
http://juanaaman.hubpages.com/hub/What-Makes-Herbal-Oils-the-Best-Hair-Loss-Cure-Treatment
http://www.advancednaturalmedicine.com/hair-renewal/treatments-for-hair-loss.html
http://www.dermatol.or.jp/Journal/JD/full/029060343e.pdf
http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/saw-palmetto
http://www.hairsentinel.com/saw-palmetto-for-hair-loss.html
http://www.care2.com/greenliving/12-natural-remedies-that-boost-hair-growth.html?page=1
http://hair.allwomenstalk.com/natural-remedies-to-make-your-hair-grow-faster
http://www.onegoodthingbyjillee.com/2013/10/13-natural-remedies-to-reduce-hair-loss.html
http://www.webmd.com/beauty/hair-styling/top-10-foods-for-healthy-hair?page=1
http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-06-01/beauty/29755718_1_hair-loss-hair-growth-walnuts

 
Włosy

Czy gubicie swoje włosy?Z około 100,000 do 150,000 włosów na głowie wypadanie około 50-100 codziennie jest normą. Jednak, jeśli widzicie łysinę czy dużo cienkich, to możecie doświadczyć utraty włosów (łysina). Przyczyn utraty włosów jest wiele. Kiedy zaczyna się nagła utrata włosów, przyczyną może być choroba (wielka operacja, wysoka gorączka, ostra infekcja, czy nawet grypa), uboga dieta i żywienie (dieta biedna w białko i żelazo czy głodowa dieta prowadząca do utraty wagi od 15 funtów, lub więcej), zalecania medyczne (przy leczeniu stawów, depresji, dny, serca, nadciśnienia, jaskry, wrzodów, choroby Parkinsona czy wysokie dawki witaminy A), hormonalne zmiany i brak równowagi przy ciąży, porodzie, przerwaniu brania pigułek antykoncepcyjnych czy początek menopauzy.

Więcej…
 
Najwyższa Miłość

Najwyższa Miłość
Jeśli Bóg jest kwiatem, to powinniście poczuwać się pszczołą wsysającą jego miód;
Jeśli jest On Drzewem, Bądź pnączem, które przywiera do niego; Jeśli jest niebem, bądź małą gwiazdką, co iskrzy się w nim.
Ponad wszystko bądź świadom Prawdy
Że ty i on są przykute
Najwyższą Miłością.

 
Wrogowie


Jest dobre i pomocne mieć wrogów, bo one są zawsze gotowi krytykować Ciebie za twoje błędy, gdy przyjaciel rzuca ślepy pogląd na nie. Wrogowie czerpią przyjemność obrażając Ciebie, a wskutek tego doprowadzają do zmniejszenia i usunięcia z twojego konta wad, które masz żyjąc w niedoli. Osoba okazująca wrogość wchłania twoje grzechy i ich skutki. Ponadto, ta osoba zmusza Ciebie być czujnym, aby nie dać jemu żadnego powodu dla wskazania na Ciebie palcem pogardy. On jest twoim cenzorem, korektorem i sumieniem.Bądź wdzięczny temu, kto mówi o Tobie źle, bo on okazuje Tobie bardzo wielką przysługę, sprawdzając twoje każde działanie na kamieniu probierczym moralności, prawdy i prawości. Sathya Sai Baba.

 
10 wrogów wewnętrznych


Dziesięć wrogów wewnętrznych
Kama – pragnienie bogactwa, nieruchomości, statusu, sławy, dzieci itd.
Krodha – pragnienie szkodzić innym i doprowadzić ich do ruiny.
Lobha – jest determinacją, aby nikt inny nie mógłby mieć udziału w nawet najmniejszej części tego, co on ma.
Moha – jest iluzją, że niektóre ludzi są bliższe do nich niż inni i żądają zadowalać ich więcej.
Mada oznacza nadymanie się, które rozwija się, gdy ktoś odczuwa, że posiada więcej wiedzy czy mocy czy bogactwa lub sławy niż inni. To sprawia, że ludzi zachowują się bez szacunku dla starszych, nie liczą się z innymi i nastawione tylko na własny komfort i bezpieczeństwo.
Maathasarya sprawia, że on poczuwa się nieszczęśliwym, jeśli inni są tak szczęśliwi  on sam.
Dambha popycha ludzi do jogi i jadżny aby dać ogromne sumy na dobroczynność i zawojować aplauz świata.
Darpa jest duma, która poluje na człowieka gdy jest on bogaty i szczęśliwy.
Eershya jest pragnieniem aby inni otrzymywali smutek, ubóstwo i kłopoty, od których cierpi on sam.
Asuya oznacza stałe myślenie o robieniu krzywdy innym, gotowość znosić wszelkie problemy aby zaspokoić swoje pragnienie szkodzić innym.


 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |