Fakty o witaminie DOsiem ważnych faktów o witaminy D

1.    Witamina D jest produkowana skórą w odpowiedź na działanie ultrafioletowego promieniowania od naturalnych promieni słońca.

2.    Uzdrawiające promienie naturalnego światła słonecznego (wytwarzają witaminę D w skórze) nie mogą penetrować szkła. Więc nie produkujecie witaminy D siedząc w aucie czy w domu.

3.    Jest prawie niemożliwe dostać dostateczną ilość witaminy D z waszego pokarmu. Słoneczne światło jest jedyną realną drogą dla produkcji witaminy D w waszym ciele.

4.    Osoba musiałaby wypić dziesięć dużych szklanek mleka wzbogaconych witaminą D codziennie dla otrzymania minimum witaminy D w jej diecie.     

5.    Im dalej mieszkacie od równika, tym dłuższego naświetlania słońca potrzebujecie dla produkcji witaminy D.      

6.    Dostateczny poziom witaminy D jest kluczowy dla wchłaniania wapnia w jelitach. Bez dostatniej ilości witaminy D ciało nie może wchłaniać wapń, robiąc suplementy wapnia bezużytecznymi.

7.    Chroniczny brak witaminy D niemożliwie odwrócić za noc: to wymaga miesięcy uzupełniania witaminy D i przebywania na słońcu dla odbudowy kości ciała i układu nerwowego.       

8.    Nawet słabe kremy z filtrem (SPF=8) blokują zdolność ciała generować witaminę D na 95%. To pokazuje, dlaczego kremy z filtrem powodują chorobę – przez stworzenie krytycznego poziomu braku witaminy w ciele. Jest możliwe generować dużo witaminy D w organizmie od przebywania na słońcu: wasze ciało będzie samo regulowało się i wytwarzało tylko to, co jest potrzebne.

Witamina D jest “aktywowana” w waszym ciele przez nerki i wątrobę przed tym, aby być użyta, zatem choroba nerek czy wątroby może znacznie uszkodzić zdolność ciała do aktywowania krążącej witaminy D.            

Choroby i deficyt witaminy D     

Osteoporoza jest zwykłe powodowana brakiem witaminy D, który znacznie uszkadza wchłanianie wapnia.

Dostatek witaminy D zapobiega rakowi prostaty, rakowi płuc, jajników, depresji, rakowi jelita grubego i schizofrenii.    
"Krzywica" jest nazwą choroby powodującej ubytek masy kostnej przy braku witaminy D.
Brak witaminy D może potęgować typ 2 cukrzycy i zakłócić produkcję insuliny w trzustce.           
Otyłość pogarsza wykorzystanie witaminy D w organizmie, co znaczy, że otyłe ludzi potrzebują podwójnej dawki witaminy D.
Jest używana na świecie dla leczenia łuszczycy. Brak witaminy D jest zgłoszony przy schizofrenii.  
Choroba Afektywna Sezonowa jest spowodowana nierównowagą melatoniny inicjowaną brakiem nasłoneczniania.    
Chroniczny brak witaminy D jest często pomyłkowo diagnozowany jak fibromialgia, bo jej objawy są podobne: słabość mięśni, różne dolegliwości.
Wasze ryzyko zachorowania na poważną chorobę w rodzaju cukrzycy czy raka zredukuje się na 50% - 80% przy zwykłym, rozsądnym nasłonecznianiu 2-3 razy na tydzień.
Dzieci, które otrzymują dodatek witaminy D (2000 jednostek dziennie) mają 80% redukcji ryzyka rozwoju typu 1 cukrzycy przez następne dwadzieścia lat.

 

News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |