Ataki serca

Wskazówki zdrowotne
Sai Vibrionics oferuje informacje zdrowotne i artykuły dla celów edukacyjnych wyłącznie; ta informacja nie uważa się za porady medyczne. Poradź pacjentom pójść do lekarza medycyny z ich specyficznymi chorobami.
OSIEM OSTRZEGAWCZYCH  ZNAKÓW ATAKU SERCA
Tu jest osiem oznak, które mogą być uważane za ostrzeżenie i mogą odwrócić katastrofę:


1. Dyskomfort w klatce piersiowej

Najpowszechniejszym ostrzegawczym znakiem ataku serca jest uczucie dyskomfortu lub ciężkości w klatce piersiowej, nowe, nieoczekiwane, występuje z dusznością, nudnością, słabością. To uczucie mogło być od uczucia palenia. Ból w klatce czy dyskomfort podczas ruchu, znikający po spoczynku. Żaden z tych objawów nie powinien być lekceważony, osobliwie, gdy macie chorobę serca. Jeśli to się stało, musicie pójść do lekarza alopaty lub najbliższego szpitala. Jeśli inna osoba skarży się na problem, nie ryzykujcie. Ruszcie do najbliższego doktora czy szpitala natychmiast dla badania.

2. Duszność           

Jeśli oddech robi się ciężki i fale oddechu krótkie nawet po krótkim spacerze, wspinaniu czy innej formie ruchu czy ćwiczenia, to powinno być ważną przyczyną do zmartwienia. Duszność NIE ustępuje po wypoczynku. Nawet jeśli chorobie nie towarzyszy dyskomfort w klatce piersiowej, to i tak powinno być ostrzeżeniem. Częste tętno (powyżej 150 na minutę) – z dusznością – takoż.

3. Pocenie

Gdy pocenie jest nieuniknione w letnim upale, to nadmierne pocenie w zimnych warunkach jest niestosowne. Jeśli zauważyliście takie pocenie, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

4. Nudności

Regularne uczucie nudności czy zawrotów sugeruje początek ataku serca. Nie traktujcie tego jako oznakę zmęczenia. To mogłoby stać się wskutek zatkania tętnicy. To mogłoby też przejawić się w postaci nadmiernego napięcia, zmęczenia po krótkim okresie ruchów czy ćwiczeń, czy uczucia słabości mimo dobrego żywienia i spania.                 

5. Zdrętwienie rąk

Gwałtowna słabość czy paraliż (niezdolność do ruchu) w rękach czy nogach. Jeśli wasze ręce zdrętwiałe i dryfują po bokach, to przyczyną może być problem z sercem.

6. Ból głowy i omdlenie      

Gwałtowny, ostry ból głowy czy stale zawroty czy pustka w głowie, niepokój i/czy gwałtowne zamieszanie są innymi możliwymi oznakami. Podczas opieki nad chorym na serce, jeśli jest omdlenie z utratą świadomości, podaj pomoc natychmiast.                   

7. Śpiączka        

Jeśli któraś część twojego ciała przestaje reagować, to nie lekceważ tej okoliczności. Atakowane mogą być ramiona, ręce czy kark.                     

8. Bełkot przy mówieniu    

Trudności przy mówieniu nie tylko występują po popijawie z kumplami. Mogła by być poważniejsza sytuacja niż ta! Niezdolność do mówienia mogła by być spójna z oznaką wielkiego ataku. Jeśli myślicie, że cierpicie na to, to poproście kolegę czy krewnego pomoc, prosząc go zrozumieć co mówicie.                             

Ataku serca można uniknąć jeśli znaki prawidłowo odczytać i w porę. Szukaj natychmiast pomocy medycznej, gdy jeden czy więcej symptomów zauważono. One mogą być wynikiem udławienia. Nawet jeśli ataku serca nie ma, nie unikaj kontroli! Bądź czujny!

7 rodzaji ryzyka Ataku serca i Udaru są Oglądanie TV, Chrapanie, Choroba dziąseł, Łuszczyca, Migrena, brak witaminy D, komplikacje w ciąży. Dla większej wiedzy o ryzykach idź do:        

http://health.yahoo.net/experts/dayinhealth/7-hidden-heart-attack-stroke-risks


 

News!

Czy wiesz, że...
Imbir jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku
Czy wiesz że...
Banan, zawierający trzy naturalnych cukry – sacharozę, fruktozę i glukozę w połączeniu z błonnikiem, daje natychmiastowy, ciągły i znaczący przypływ energii ?


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki DATAGRAM.
Program do fakturowania | Antywirus dla szkoły | Serwis szkolnych pracowni komputerowych |