Ona rozgrywa się podobno symfonii, rozpisywanej tylko gdy jest konieczna stymulacja immunnych odpowiedzi, rujnuje kalekie organizmy i wspiera przywrócenie zdrowia. Amerykańska Akademia Pediatrii wyraziła niepokój po badaniach w 2011 roku, sugerując rodzicom zrozumieć, że gorączka jako taka nie zagraża zdrowiu dzieci. Przeciwnie, jest ona właściwie dobroczynna, i podstawowym celem leczenia powinno być zwiększenie komfortu, raczej, niz jedynie zmniejszenie temperatury ciala.

Tradycyjnie gorączki były szanowane i rozumiane. Ludzie znali, że gorączka mogła wzrosnąc i opaść, podobnie do fali przesuwającej się na brzeg. Teraz, bez poznania czy zrozumienia tego, większość stara się stłumić ją natychmiast stosując przeciwgorączkowe, lub obniżające temperature, jak acetaminophen, aspiryna i ibuprofen. Te substancje powszechnie używane dla obniżenia gorączki. Środki obniżające gorączki szybko stłumiają temperature, lecz tak działając, one wyciszają cialo, hamują reakcję systemu immunnologicznego, pozwalają intruzom przeżyć i potencialnie indukują rozwój chronicznej choroby.

Środki obniżające gorączki często źle i nieprawidłowo używane, lub nadmiernie. Połowa rodziców uważa temperaturę poniżej 100.4°F (38C) jako gorączkę i 25% opiekunów stosują przeciwgorączkowe przed tym, jak temperatura sięgnie stanu gorączkowego. Bardziej niepokojaće - 85% rodziców relacjonują, że przerwanie snu u dziecka zmusza dać przeciwgorączkowe. 80% pediatrów nie godzą się z taka praktyką. Fizjologiczne uzdrowienie, odbywajace się w czasie snu daleko przewyższa proste obnizenie temperatury.
Współczesna medycyna prowadzi nas daleko od naszych ciał. Przez to skierowane na objawy leczenie chorzy nauczone oczekiwać natychmiastowych wynikow. To jest równie prawdziwe, że rodzice obawiają się o swoje dzieci. Leczenie objawów bez leczenia przyczyny podobne do wyciągania akumulatora z alarmu przeciwpożarowego w czasie, gdy dom spala się. Jest konieczne nauczyć rodziców i dzieci słuchać i intrpretować te znaki z ciała, a nie tylko skupiać się na usuwaniu ich.

Gorączka jest określana jako temperatura oralna powyżej 100.4° F (38C). Zwykle one same ograniczają się i trwają krótko. Nie istnieją dowody, że gorączki pogarszają przebieg choroby czy powodują długotrwale neurologiczne komplikacje. Jest ważne zrozumieć, że gorączka sama w sobie nie jest chorobą, ale raczej objawem ukrytego konfliktu.


Jako istoty ludzkie chcemy przetrwać. Jest to prawdą na wszystkich poziomach. Mentalnie, fizycznie, psychologicznie i biologicznie funkcjonujemy dla wspierania życia. Jeśli raz zrozumieć, to łatwo uchwycić, że gorączka jest procesem fizjologicznym ciała wykorzystywanym dla zwalczania infekcji, promującym przeżycie czy życie. Gdy intruz (wirus, bakteria itd) wkracza do ciala, to są posyłane sygnaly dla pobudzenia “punktu czujności” w podwzgórzu. To znacząco przestawia termostat dla zabicia intruza. Sygnały idą od bakteryjnych toksyn czy reakcji ciala na intruza, tzn. produkcji cytokinów, chemicznych mediatorów, makrofagów, przeciwciał. Wzrasta temperatura, system obronny zwiększa zapalenie dla obrony terenu, zapobiega poszerzeniu infekcji i zaczyna proces uzdrowienia.

Zawsze konsultujcie się z lekarzem, gdy temptratura przekraca 38C lub trwa dlużej niż trzy dni. Zimny okład z lodem bardzo pomocny. Konsultuj się też, gdy gorączka powoduje dyskomfort, zatrudniony oddech, sztywność karku, konwulsje lub zawsze, gdy macie wątpliwości. Odpowiednie nawodnienie i uzupełnienie soli podtrzymują cialo. …L. Chimileski for http://www.naturalnews.com