Sód

Ciało potrzebuje sodu (soli) dla właściwego funkcjonowania, ale za dużo sodu zwiększa ryzyko udaru, ataków serca, wysokiego ciśnienia krwi i chorób nerek. Klinika Mayo w USA, radzi zdrowym ludziom używać nie więcej niż 2,300 mg sodu na dzień. Dla osób z nadciśnieniem, chorobami nerek czy faktorami ryzyka przy sercowych problemach należy użyć 1,500 mg sodu czy mniej co dzień.

Czytaj więcej: Sód

DLACZEGO WŁOSY SIWIEJĄ?

Czy zdziwiliście kiedyś, że włosy siwieją gdy stajecie starsze i czy jest coś możliwe do zrobienia, aby przeciwdziałać siwieniu lub co najmniej spowolnić go? Oto spojrzenie na przyczyny siwienia i niektóre czynniki działające na nie.

Czytaj więcej: DLACZEGO WŁOSY SIWIEJĄ?

Korzyści zdrowotne szparagów

Szparag jest wiosennym warzywem, które uniwersalne i niepowtarzalnie pyszne. To jest doskonała pora roku, aby wyjść i znaleźć lokalne rośliny, najchętniej organiczny szparag. Szparag jest członkiem rodziny lilii. On rośnie łatwo w domowym ogródku prosto na klombie – jest on wieloletni i może dawać urodzaj dziesiątki lat. Szparag można sadzić jak nasiona czy korzenie o każdej porze roku.

Czytaj więcej: Korzyści zdrowotne szparagów

Cholesterol

11 OZNAK TEGO, ŻE CHOLESTEROL NISZCZY TWOJE NOGI
Cholesterol może zatkać twoje sercowe naczynia krwionośne, ale może również zaatakować twoje nogi i prowadzić do peryferyjnej choroby tętnic lub inaczej PAD. „Ok. 12 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych oraz nieznana liczba osób na świecie cierpi na PAD, co jest powiązane z większym ryzykiem chorób serca, zawałów serca” -mówi David Slovut, MD, dyrektor zaawansowanej terapii interwencyjnej w Przychodni Medycznej w Montefiore. Po pięciu latach 20% osób z PAD zapadnie na atak sercanie prowadzący do śmierci.
Poniżej podano 11 objawów, które mogą świadczyć o tym, że możesz cierpieć na PAD.

Czytaj więcej: Cholesterol

Jak przeżyć atak serca, gdy jesteś sam

Wiele osób jest samotnych, bez pomocy, kiedy dostają zawał userca. Osoba, której serce bije
nieprawidłowo i która zaczyna omdlewać, ma jedynie 10 sekund,zanim straci przytomność. Jednak
osoba taka może sobie pomóc dzięki powtarzającemu się usilnemu kaszlowi.

Czytaj więcej: Jak przeżyć atak serca, gdy jesteś sam

Olej kokosowy pomaga schudnąć

Wiele badań, które były publikowane w International Journal of Obesity and Metabolic Disorders
(Międzynarodowym Magazynie Otyłości i Zaburzeń Metabolizmu)Â pokazuje, że olej kokosowy pomaga
utrzymać odpowiednią wagę. Jedno z badań mierzyło spalanie tłuszczu i wydatkowanie kalorii u osób

Czytaj więcej: Olej kokosowy pomaga schudnąć

SOKI I KOKTAILE DLA ZDROWIA

Dla wielu z nas lato jest tuż za rogiem, więc będziemy potrzebować odświeżających napojów, takich jak soki i
koktajle. Więc dlaczego nie sprawdzić, czy nie są również dobrym sposobem na zachowanie zdrowia?

Czytaj więcej: SOKI I KOKTAILE DLA ZDROWIA

Właściwy oddech

Często mówi się, że gdy siedzimy i medytujemy, powinniśmy myśleć o oddechu, by nasz małpi umysł, jak
nazywa go Baba, miał na czym się skupić, by przestał w końcu błąkać się od jednej myśli do drugiej.

Czytaj więcej: Właściwy oddech

Gorączka

Naucz się kochać Gorączki, Nie Bój się Ich
Jednym z największych błędnych mniemań w ochronie zdrowia jest rola gorączek. Przez błędne mniemanie wiele chorych boi się gorączek, gdy oni muszą kochac i szanować je. Gorączka jest jednym z najbardziej nadzwyczajnych i zawiłych procesów w ciele.

Czytaj więcej: Gorączka

Błonnik

Jak żywność bogata w błonnik może pomóc trzymać cholesterol po kontrolą
Jak spożycie określonej żywności – bogatej w tłuszcze nasycone – może powiększyć poziom szkodliwego cholesterolu, tak jedzenie bogatej w błonnik żywności może pomóc w obniżeniu go. Naukowcy nadal próbują określić mechaniizm, z pomocą którego błonnik obniża cholesterol, mówi Linda V.Van Hom PhD, dietetyk i profesor prewentywnej medycyny z Uniwersytetu Feinberga w Chicago.

Czytaj więcej: Błonnik

Papaja

JEDZ PAPAJĘ TAK CZĘSTO JAK JEST MOŻLIWE
Początkowo ojczysta dla południowego Meksyku, a teraz kultywowana w wielu tropikalnych krajów (włączając Brazylię, Indię, Afrykę Południową, Wietnam i Szri Lankę), roślina papai była zachwalana przez tradycyjnych uzdrowicieli przez wieki jako źródło mocnego leku.

Czytaj więcej: Papaja

Cukrzyca

Sześć pokarmów dla pomocy przy cukrzycy
Są dwie formy cukrzycy: Typ jeden i typ drugi. Obydwa typy dotyczą nierównowagi cukru we krwi i emisji insuliny. Insulina jest hormonem, który zamienia glukozę w energię komórkową, która jest potrzebna dla komórek w metabolizmie pożywienia.

Czytaj więcej: Cukrzyca

Kurkuma

Korzyści zdrowotne Kurkumy
Kurkuma jest żółtą przyprawą szeroko używaną w Południowowschodniej Azji. Pochodzi z Indij i była używana jak lek i pożywienie przez wieki. Ten krewny imbiru jest jednym z głównych składników proszku kari. Aktywny leczniczy składnik w kurkumie jest nazwany kurkuminą, to naturalny pigment, nadające kurkumie jej żółty kolor.

Czytaj więcej: Kurkuma

Ataki serca

Sai Vibrionics oferuje informacje zdrowotne i artykuły dla celów edukacyjnych wyłącznie; ta informacja nie uważa się za porady medyczne. Poradź pacjentom pójść do lekarza medycyny z ich specyficznymi chorobami.
OSIEM OSTRZEGAWCZYCH ZNAKÓW ATAKU SERCA
Tu jest osiem oznak, które mogą być uważane za ostrzeżenie i mogą odwrócić katastrofę:Czytaj więcej: Ataki serca

Imbir na ból mięśni

Długie lata stosowany w tradycyjnej Hinduskiej i Chińskiej medycynie jako środek przy dolegliwościach typu nudności, niestrawności, wzdęciach, imbir, po sprawdzeniu naukowym, jest pomocny dla zmniejszenia bólu mięśni i bolesności po fizycznym wysiłku. Nowe badania pokazują, że codzienna dawka imbiru może zmniejszyć bolesność i bóle po forsownym wysiłku.

Czytaj więcej: Imbir na ból mięśni

Tajemnice zwykłej cebuli

„W 1919 roku, kiedy grypa zabiła 40 milionów osób, pewien lekarz odwiedzał rodziny rolników, aby udzielać im pomocy w walce z chorobą. Wielu rolników chorowało, wielu także umierało. Po przybyciu do pewnej żyznej okolicy stwierdził z zaskoczeniem, że wszyscy tamtejsi mieszkańcy są całkowicie zdrowi.

Czytaj więcej: Tajemnice zwykłej cebuli

Magiczna moc bananów w diecie

Skromny banan jest często ignorowany gdy chodzi o dostarczenie żywienia i leczniczą wartość naszego jedzenia, a on ma dużo do zaoferowania nam w obu sferach. Banany są obfite w witaminy A, B, C, E I G. Zawieranymi w nich minerałami są potas, wapń, magnez, fosfor i selen.

Czytaj więcej: Magiczna moc bananów w diecie

Rwa kulszowa

Rozważania o rwie kulszowej, migrenie i chorobach kręgosłupa.

Jak pokazuje doświadczenie (55 lat pracy w zawodzie), jeśli leczenie rwy kulszowej przez dłuższy okres jest nieskuteczne, należy zwrócić uwagę na stawy krzyżowo-biodrowe. Wtedy można odkryć, że jeden ze stawów krzyżowo-biodrowych (albo obydwa) są zablokowane. W takim przypadku należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty dla leczenia upomnianej dolegliwości.

Czytaj więcej: Rwa kulszowa

Zdrowotne korzyści jedzenia nasion

Nasiona mogą być drobne, ale one nabite składnikami jak protein, błonnik, żelazo, witaminy, omega-3 kwasy.
Nasiona mają różne rozmiary, kształty i kolory. Roślina przechodzi długi okres, aby produkować nasiona i napełnić je wysoką koncentracją witamin, minerałów, protein, niezbędnych olejów i drzemiących enzymów. Nasiona są życiem. Jest to żywe jedzenie.

Czytaj więcej: Zdrowotne korzyści jedzenia nasion

Fakty o witaminie D

Osiem ważnych faktów o witaminie D
1. Witamina D jest produkowana skórą w odpowiedź na działanie ultrafioletowego promieniowania od naturalnych promieni słońca.
2. Uzdrawiające promienie naturalnego światła słonecznego (wytwarzają witaminę D w skórze) nie mogą penetrować szkła. Więc nie produkujecie witaminy D siedząc w aucie czy w domu.

Czytaj więcej: Fakty o witaminie D

Właściwości cebuli

Cebula jest bogata w składniki zawierające aminokwasy i witaminę C, które są bardzo dobre dla
Detoksykuj swoje ciało za pomocą cebuli miliony kobiet pokazało, że codzienne używanie cebuli przed menopauzą czy po menopauzie było kojarzone z dużą korzyścią dla gęstości kości, gdy rzadka konsumpcja cebuli (raz na miesiąc i rzadziej) nie powodowała dużych korzyści dla kości. To wskazuje, że u kobiet w okresie przekwitania można obniżyć ryzyko złamań szyjki uda stosując codziennie w diecie cebulę.

Czytaj więcej: Właściwości cebuli

Wypadanie włosów

Czy gubicie swoje włosy?
Z około 100,000 do 150,000 włosów na głowie wypadanie około 50-100 codziennie jest normą. Jednak, jeśli widzicie łysinę czy dużo cienkich, to możecie doświadczyć utraty włosów (łysina). Przyczyn utraty włosów jest wiele.

Czytaj więcej: Wypadanie włosów

Buraki

Burak lub burak ćwikłowy jest starożytnym, prehistorycznym pożywieniem które rosło naturalnie wzdłuż linii brzegowej Północnej Afryki, Azji i Europy. Pierwotnie to były zielone buraki, które zjadano. Słodkie czerwone buraki, o których ludzi myślą “burak” nie były hodowane aż do epoki starożytnego Rzymu.

Czytaj więcej: Buraki

Magnez

Korzyści mineralnego Magnezu i jego znaczenie dla waszego zdrowia.

Magnez, obfity minerał w organizmie, jest naturalnie obecny w wielu produktach spożywczych, dodawany do wielu produktów, dostępny, jako suplement i występuje w niektórych lekach (na nadkwaśność i przeczyszczające). Bez magnezu nie moglibyśmy produkować energii, nasze mięśnie mogłyby być w stanie stałego napięcia, i nie moglibyśmy wyregulować poziom cholesterolu produkowanego i wydanego do krwioobiegu.

Czytaj więcej: Magnez

Olejki-działanie

Naturalne olejki zawierają szereg korzystnych dla organizmu czynników.
Organiczna oliwa z pierwszego tłuczenia: zawiera witaminy A, D, K, E, kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6.

Czytaj więcej: Olejki-działanie

Woda i zdrowie

Woda i zdrowie Część-2 – Odwodnienie
1. Czym jest odwodnienie1-3
Prosto mówiąc, odwodnienie to znaczne zmniejszenie ilości wody w organizmie, które zakłóca normalne funkcjonowanie. Może się zdarzyć każdemu.

Czytaj więcej: Woda i zdrowie

Czyszczenie warzyw

Obawa w stosunku do pozostałości pestycydów i środków owadobójczych w surowej żywności nie może być odrzucona. Jednym ze sposobów jest umycie owoców i warzyw dokładnie w czystej bieżącej wodzie. Mogą też być wymyte w 2% słonej wodzie (20g soli na litr wody) w celu usunięcia większości pozostałości na ich powierzchni. Niektóre mogą wymagać 2-3 umycia.

Czytaj więcej: Czyszczenie warzyw

Codzienne picie herbaty

Codzienne picie herbaty obniża trójglicerydy, redukuje ryzyko chorób serca. Dbające o zdrowie osoby wiedziały o ważności spożywania herbaty przez dziesięciolecia, wybierając dla przyjemności smaczne napoje nad napoje bezalkoholowe by zapobiec nierównowadze metabolicznej takiej jak odporność na insulinę i cukrzyce.

Czytaj więcej: Codzienne picie herbaty

Artykuł o zdrowiu

Niedokrwistość“Choroba jest bardziej spowodowana niedożywieniem umysłu niż ciała. Lekarze mówią o niedoborze witamin; Wole to nazwać niedoborem witaminy B i polecę powtarzanie imienia Boga; z towarzyszącą temu kontemplacją chwały i łaski Bożej.

Czytaj więcej: Artykuł o zdrowiu

Poznajmy nasz oddech

Co to jest oddech? Na poziomie fizycznym pobieranie powietrza do płuc, a potem wydalanie jego. Tlen, niezbędny do naszego przetrwania, pobierany z wdychanego powietrza, a dwutlenek węgla jest wydalany podczas wydechu. Dzieje się to automatycznie i cicho w każdej chwili.

Czytaj więcej: Poznajmy nasz oddech

10 wrogów wewnętrznych

Jest dobre i pomocne mieć wrogów, bo one są zawsze gotowi krytykować Ciebie za twoje błędy, gdy przyjaciel rzuca ślepy pogląd na nie. Wrogowie czerpią przyjemność obrażając Ciebie, a wskutek tego doprowadzają do zmniejszenia i usunięcia z twojego konta wad, które masz żyjąc w niedoli. Osoba okazująca wrogość wchłania twoje grzechy i ich skutki.

Czytaj więcej: 10 wrogów wewnętrznych

Świeże powietrze

Piękne rośliny domowe oczyszczające powietrze
Domy i budynki biurowe są zbudowane i przekształcone lepiej niż to było wcześniej dla oszczędzania energii. Ale likwidacja przeciągów oznacza zatrzymanie groźnych chemikaliów, jak benzen i formaldehyd, które uwalniają wiele rzeczy, od dywanu do mebli z prasowanego drewna. Czyszczenie produktów w domu i biurze też może wydzielać chemikalia, włączając amoniak i chlorowane rozpuszczalniki.

Czytaj więcej: Świeże powietrze

Czy sabotujecie wasz sen?

Czy sabotujecie wasz sen?

Po maratonie spotkań w pracy czy zwalczaniu innych trudności, wyda się niemożliwym cieszyć się ośmiogodzinnym błogim snem. Ale te trudne czasy mogą nastąpić, gdy my naprawdę potrzebujemy wypoczynku, stąd skąpienie się snu właściwie zrobi bardziej trudnym panowanie nad stresem. Więc przestań rzucać się i obracać się. Mamy najlepsze porady jak osiągnąć dobry nocny sen nawet w stanie stresu.

Czytaj więcej: Czy sabotujecie wasz sen?